Voda – velký magnet pro všechny děti

P1120726

Dnes pro Vás mám obzvlášť vypečenou otázku jedné maminky. Otázka a odpověď se pro Vás může stát inspirací i pro řešení jiných každodenních situací. Techniku kolovrátku můžeme použít na mnoha místech komunikace. Vymezuje jasné hranice: pokud si jsme opravdu jisti a dítě to z nás cítí (tón hlasu – rázný, ale klidný), nepokouší se pak již dané hranice překračovat.

Montessori inspirace pro život – otázky a odpovědi

Otázka

Máme doma psa a ten má misku s vodou. Naše miminko staré 8 měsíců do ní stále leze. Nechce se mi ho plácat přes ruce a nevím, jak jinak to řešit.

Odpověď

Voda je velký magnet pro všechny děti.  Miska s vodou pro psa by měla být stále plná, což je pro děti úžasné – umí se v ní opravdu moc hezky vymáchat, vypadají pak jak vodníci.  Přeci jen ale můžeme v této chvíli něco udělat a děti jsou schopné to akceptovat, i když jsou takto malé (při několika opakováních). Připravíme velmi podobnou druhou misku, kam dáme ale jen např. centimetr vody – tedy tolik, aby to dítě při svém zkoumání mohlo vylít a nebyl z toho až tak velký problém:). Pokud se dítě začne máčet v misce pro psa, klidně a rázně ho odkážeme na misku s vodou „Tahle miska je Rexe. Baví tě sahat do vody? Tamhle je tvoje miska a v té si můžeš na vodu sáhnout.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *